Манол Атанасов зае 21-о място в кратката програма

Шампионът на България Манол Атанасов зае 21-о място в кратката програма на международния турнир по фигурно пързаляне за мъже и жени в германския град Оберсдорф, информира БТА. Надпреварата е олимпийска квалификация за Сочи'2014.

Атанасов получи за своето изпълнение оценка от 51.73 точки. Кратката програма спечели Нобунари Ода (Япония) с 87.34 точки.

По-късно днес е волната програма при спортните двойки, с участието на българите Елисавета Макарова и Лери Кенчадзе, които заеха 14-о място в кратката програма.

От 19:00 часа започва волната програма при жените. Българката Анна Афонкина е с 9-и стартов номер, след като се нареди 29-а в кратката програма.

България няма да спечели квоти от турнира, тъй като право на участие в Сочи получават първите шест при мъжете и жените, както и заелите първите четири места при спортните и при танцовите двойки.