Локо (М) отстрани Ница от Лига Европа и е на 1/8-финал

снимка: twitter.com

Локомотив (Москва) се класира на 1/8-финалите в Лига Европа, след като надделя с минималното 1:0 над Ница при минусовите температури в руската столица. Попадението се оказа повече от достатъчно, тъй като в първата среща във Франция Локо спечели с 3:2 и така общият резултат от 4:2 узакони продължаването напред на тима на Юри Семин.

Единственото попадение падна в 30-ата минута при една от многото контраатаки на домакините. При нея Алексей Миранчук проби отляво и подаде в наказателното поле. Там Данте изчисти лошо топката и тя попадна в капитана Игор Денисов. Руснакът изстреля кълбото от границата на пеналта и наказа Валтер Бенитес за 1:0.

Преди попадението на Денисов пък Марио Балотели нацели гредата на Гилерме на два пъти. По-атрактивното изпълнение на италианския нападател бе от пряк свободен удар. Той врътна технично топката над стената, но кълбото срещна напречната греда на вратата.

Минута преди края на първата част отново Балотели можеше да се разпише, но Гилерме спаси удара му от пряк свободен удар.

През втората част Ница натисна, а Локо отново играеше на контраатака. Не падна обаче нито едно чисто положение пред двете врати до последните минути, когато Фернандеш и Едер заплашиха Ница с нови шансове за попадение, но не затвърдиха минималния си аванс и така двубоят завърши при 1:0.

По този начин втори руски тим е на 1/8-финал след изиграването на два от мачовете. Вчера ЦСКА (Москва) отстрани Цървена звезда. По-късно днес още един руски тим може да се класира напред. Това е Зенит, който посреща Селтик в Санкт Петербург, като губи в общия резултат с 0:1.