Наполи бе на гол от чудото срещу РБ Лайпциг, но отпадна от Лига Европа

снимка: twitter.com

Наполи бе близо до фамозен обрат срещу РБ (Лайпциг) в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа, но силите на тима на Маурицио Сари не стигнаха и той отпадна от надпреварата. Италианският гранд загуби първия двубой у дома с 1:3, а в Германия успя да стигне до успеха с 2:0. Така общият резултат стана 3:3, но РБ (Лайпциг) отбеляза гол повече на чужд терен и намери място в следващата фаза на турнира.

Първите опасни положения в двубоя бяха пред вратата на Пепе Рейна. Още в 14-ата минута РБ (Лайпциг) можеше да сложи точка на всякаква интрига в срещата, като поведе в общия резултат с 4:1. Сабицер получи прекрасна топка отляво и стреля от воле, а топката се отби в главата на Тонели, след което разтреса напречната греда на Наполи. Рейна обаче улови и запази вратата си суха.

Гостите постепенно започнаха да налагат своето темпо и бяха близо до попадение в 27-ата минута. Инсиние бе изведен зад отбраната на немците и стреля в страничната греда. Оказа се обаче, че италианецът е бил в положение на засада при паса.

Все пак в 33-ата минута Инсиние откри резултата за тима на Маурицио Сари и върна надеждите на неаполитанци. Гостите организираха блестяща бърза атака в свой стил, като Инсиние бе изведен отново зад отбраната и стреля, но Гулаши изби. На правилното място обаче се намираше Пьотр Зиелински, който не сбърка при добавката и изведе Наполи напред в резултата.

В добавеното време на първата част Тимо Вернер можеше да се разпише след удар с глава. Кевин Кампъл сложи топката на главата на немеца след центриране от корнер, но кълбото премина покрай гредата на Рейна.

След полувремето Наполи можеше да отбележи бързо второ попадение. В 55-ата минута отново Зиелински попадна под прожекторите след неразбирателство в отбраната на Лайпциг. Младият поляк стреля добре с левия крак, но Гулаши бе на своето място, за да направи рутинно спасяване.

Неаполитанците продължиха да „тероризират“ отбраната на Лайпциг и владееха кълбото в много по-голям процент от времето до края на мача, но им липсваше завършващия удар. Такъв можеше да дойде в 83-ата минута, когато Инсиние изведе Кайехон на чиста позиция, но Упамекано се намеси решаващо и предотврати второ попадение във вратата на своя тим.

Обратната комбинация обаче сработи в 86-ата минута. Алан премина през няколко играчи на домакините в центъра на терена и пусна пас надясно към Кайехон. Бившият играч на Реал (Мадрид) центрира технично към Инсиние без да се замисли, а италианецът нахлу в пеналта и засече топката в мрежата на Гулаши, за да накара Лайпциг да трепери до края на мача.

Това обаче се оказа всичко, което Наполи може да предложи. РБ (Лайпциг) претърпя поражение, но накрая на двубоя феновете на "Ред Бул Арена" ликуваха.

Снимки: Twitter