Ливърпул удари Уест Хем с четворен чук, стигна 103 гола и издуха Юнайтед

снимка: twitter.com

Ливърпул разби Уест Хем с 4:1 на "Анфийлд" в двубой от 28-ия кръг на английската Висша лига и изпревари Манчестър Юнайтед на второто място в класирането. Мърсисайдци изиграха пореден великолепен мач, като триото в атака - Роберто Фирмино, Садио Мане и Мохамед Салах, отново порази вратата на опонентите си.

Емре Джан пък даде аванс на домакините, като вкара 100-ия гол за сезона на сметката на Ливърпул. До края пък мърсисайдци ги направиха 103, а Михаил Антонио върна почетно попадение за гостите.

В 29-ата минута Джан засече центриране от корнер на Мохамед Салах и поведе домакините напред. След почивката, в 51-ата минута египетският нападател на Ливърпул наниза 24-ото си попадение за сезона във Висшата лига, с което стана едноличен лидер при голмайсторите. Салах получи топка в пеналта от Окслейд-Чембърлейн, който преди това си поигра с бранителите на Уест Хем, и не сгреши за 2:0.

Шест минути по-късно Роберто Фирмино получи подаване от Емре Джан и избухна за 3:0. Само две минути по-късно Антонио върна едно попадение за "чуковете", но в 77-ата Садио Мане фиксира крайното 4:1 след центриране на Робъртсън.

Така тимът на Юрген Клоп се изкачи на втората позиция с 57 точки. Ако Юнайтед не спечели утрешното си домакинство на Челси, то "червените" от Мърсисайд ще останат на второто място. Уест Хем пък е 13-и с 30 точки.