Реал продължи възраждането, CR7 по петите на Лео Меси

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) записа 4-а поредна победа в Примера дивисион, след като разгроми с 4:0 Алавес в днешния мач от 25-ия кръг на шампионата. Точни за "белия балет" бяха Кристиано Роналдо, който се разписа на два пъти, Гарет Бейл и Карим Бензема. Португалската суперзвезда на шампионите вече има на сметката си 14 гола в Ла Лига и намали пасива си спрямо Лионел Меси на 6 попадения.

Домакините откриха резултата в заключителните минути на първото полувреме, когато Бензема подаде към Роналдо и той бе безпощаден, разписвайки се за 1:0.

Алавес опита да отвърне на допуснатия гол чрез бърза контраатака, водена от Алексис, но Кейлор Навас блесна с невероятно спасяване и не позволи топката да влети в мрежата му.

Втората част стартира с попадение на "белия балет", а негов реализатор бе Гарет Бейл. Той успя да достигне до подаването на Бензема и с удар отблизо вкара за 2:0.

В 61-ата минута Кристиано Роналдо направи резултата класически, като не остави никакви шансове на вратаря на гостите от близка дистанция. Малко преди това, попадение на Бензема бе отменено заради засада. Това обаче бе поправено в 89-ата минута, когато французинът оформи крайното 4:0.

След този успех Реал вече има 51 точки, запазвайки третото място в подреждането. Барса е с 62 на първата позиция и има мач по-малко. Алавес пък е 16-и с 28 точки.