Ливърпул потопи Вечния град в сълзи след голеада

Рома се наложи впечатляващо над гостуващия Ливърпул с 4:2 на "Олимпико" в реванша им от полуфиналите на Шампионската лига, но не успя да заличи пасива си от три гола, както го бе направил срещу Барселона на четвъртфиналите. Мърсисайдци бяха спечелили с 5:2 в първата среща и с общ резултат 7:6 се класираха за финала в украинската столица Киев. Играчите на Юрген Клоп ще се опитат да детронират носителя на трофея от последните две години Реал, който елиминира Байерн след 2:1 в Мюнхен и 2:2 в Мадрид и ще играе трети пореден финал в надпреварата.

„Вълците“ се надяваха на ново чудо и победа с три гола разлика след онова 3:0 срещу Барселона на четвъртфиналите, когато елиминираха каталунците след 1:4 в първата среща. Италианският тим започнаха много активно, като още в първата минута Един Джеко отправи удар с глава, но не намери целта. Няколко минути след това и Алесандро Флоренци шутира неточно. Ливърпул отвърна с бърза контраатака и атомното трио в атака избухна. Роберто Фирмино изведе Садио Мане (9) и сенегалецът преодоля бразилския страж Алисон за 0:1.

„Джалоросите“ сравнително бързо изравниха и с малко късмет. В 15-ата минута Ел Шаарави центрира топката пред вратата на Лорис Кариус, а защитникът Деян Ловрен се опита да изчисти и прати топката в главата на Джеймс Милнър, а след това тя влетя в мрежата – 1:1.

Темпото на игра беше високо и атаките към двете врати се редуваха една след друга, като топката почти не се задържаше в средата на терена. В 25-ата минута Алисон спаси, но последвалия корнер Джорджинио Вайналдул (25) се разписа с глава и даде нова преднина на гостите за 1:2. Десет минути след това Ел Шаарави можеше да изравни, но страничната греда спаси гостите.