Легендата Яромир Ягър заби шайба №690 в НХЛ

Сан Хосе Шаркс разби с 5:1 Тампа Бей в един от най-интересните мачове от кръга в НХЛ и се изравни на върха в Тихоокеанската дивизия с Анахайм. Двата отбора имат по 33 точки, с 1 повече от преследвачите Финикс и Лос Анджелис.

Томи Уингълс вкара два гола, а Патрик Марло добави гол+пас за първата домакинска победа на Акулите от близо месец насам. Тя дойде след три дни почивка, които предостави програмата на отбора, а другите две шайби реализираха Брад Стюърт и Брент Бърнс. Анти Ниеми спаси 36 удара на вратата на Сан Хосе, като капитулира единствено при удара на Тайлър Джонсън.

Това е трета загуба на отбора от Флорида след контузията на голямата им звезда Стив Стамкос, но все пак те са на 2-о място в Атлантическата дивизия с 28 точки, на 2 от водача Бостън.

Шампионът Чикаго смаза с 6:3 като гост Уинипег и с 34 точки оглавява класирането в Западната конференция. Мариан Хоса се върна в стартовия състав на Блекхоукс и реализира третото и попадение за отбора си, което даде победен аванс. Другите голове вкараха Патрик Кейн, Брандън Саад, Джонатан Тейвс и Бен Смит. При 5:3 на празна врата Патрик Шарп оформи крайния резултат. Гостите още от рано показаха кой е по-силен и само за първата част имаха баланс от 12-2 удара.

Яромир Ягър вкара своя гол номер 690 в НХЛ, като се разписа във 2:30 минути на продължението. С този точен изстрел той донесе успеха на Ню Джърси с 2:1 над Лос Анжелис като гост. Постижението го нареди на 9-о място във вечната голмайсторска листа на Лигата редом до Марио Лемьо, посочва БТА. Освен това 41-годишният чех изравни постижението на Горди Хау, който има 121 победни гола.

Кори Шнайдер пък спаси 34 удара пред мрежата на Дяволите, които са на 3-о място в дивизия Метрополитен с 23 точки, на 5 от лидера Питсбърг.

Детройт се наложи с 4:3 над Каролина и прекъсна серията от седем поредни поражения. Два гола вкара Густав Нюквист, по един добавиха Никлас Кронвал и Дарън Хелм. Хенрик Зетерберг се отличи с две асистенции, а вратарят Йонас Густавсон отрази 24 удара.

Нюквист откри резултата още в 17-ата секунда на мача с първия изобщо удар в очертанията на двете врати, използвайки пас на Джонатан Ериксон. В началото на втората третина Дарън Хелм удвои преднината на Червените криле, но още преди нейния край Белемор и Секера изравниха. Кронвал в началото на третата част при числено превъзходство направи 3:2 след пас на Зетерберг, а отново той подаде на Нюквист за 4:2 по-малко от пет минути преди края на мача.

Детройт има 27 точки и заема 4-о място в Атлантическата дивизия, на 3 от лидера Бостън. Андрей Секера се отличи с две попадения за гостите от Северна Каролина, а Брет Белемор вкара своя първи гол в лигата.