"Дяволите" спряха победната серия на "патоците"

Ню Джърси прекъсна победната серия на Анахайм у дома, след като се наложи с 4:3 след продължение в среща от НХЛ.

Яромир Ягър изравни резултата за 3:3 1:01 минута преди края на редовното време, а в продължението Травис Заяц вкара победния гол за Джърси в 2:58 минута. Това сложи край на серията от осем поредни домакински победи на Анахайм -най-продължителната в историята на отбора, посочва БТа.

Питсбърг разгроми с 4:0 като гост Вашингтон в друга среща от тази нощ. Сидни Кросби се отличи с гол и асистенция за успеха на "пингвините". Другите голове вкараха Пол Мартин, Бео Бенет и Джеймс Нийл. Вратарят на Питсбърг спаси едва 18 удара, но това бе достатъчно за втория му мач без допуснат гол този сезон и общо 25-и в НХЛ.

Кълъмбъс победи Калгари с 2:1 като гост след продължение. Никита Никитин вкара първия си гол за сезона, но той бе победен в 2:25 минута на продължението. Поражението е шесто поредно за Калгари у дома.

В последния мач от НХЛ тази нощ Минесота се наложи с 4:3 като гост на Отава.