Лацио ще чака до последно квота за ШЛ, петорен възел в битката за оцеляване

снимка: twitter.com

Лацио пропусна да изпревари Рома на третата позиция в Серия "А", след като завърши наравно 2:2 като гост на Кротоне в мач от предпоследния 37-и кръг. Така "лациалите" пропуснаха и шанс да си осигурят квота за Шампионската лига още днес. Те са 4-и със 72 точки - с три повече от петия Интер, и ще се надяват поне на равенство, за да се класират в най-комерсиалния турнир следващия сезон.

Сенад Лулич изведе гостите напред в 17-ата минута. Капитанът на Лацио бе точен от дузпа, но само 12 минути по-късно Сими върна паритета. Борещият се за оцеляване тим на Кротоне подложи тима на Симоне Индзаги на постоянни атаки в търсене на победата.

Тя изглеждаше близо в 61-ата минута, когато Федерико Чекерини изведе домакините напред след подаване на Андреа Барберис. В 84-ата минута обаче Сергей Милинкович-Савич отмъкна точката за Лацио.

Двете загубени точки се оказаха важни за Кротоне, който е 18-и с 35 пункта. Същият актив, но по-добра голова разлика има СПАЛ, който падна с 1:2 като гост на Торино. Новаците в елита водеха в резултата чрез Алберто Граси, но през второто полувреме Андреа Белоти и Лоренцо де Силвестри донесоха трите точки на "биковете".

Киево обърна Болоня като гост и спечели с 2:1, но домакините пак се спасиха от изпадане. Те имат 39 пункта, но не такъв е случаят с "летящите магаренца". Те са с 37 точки на 14-ата позиция и ще треперят до последно за оцеляването си.

Каляри изплува от зоната на изпадащите след успех над Фиорентина с 1:0 като гост и вече заема 16-о място с 36 точки. Това бе и удар по амбициите на "Ла Виола" за участие в Лига Европа следващия сезон. "Виолетовите" са на 8-а позиция с 57 точки - с 2 по-малко от Аталанта и с мач повече.

Удинезе пък надви изпадналия Верона с 1:0 като гост и пое глътка въздух в битката за оцеляване. "Зебрите" заемат 15-о място с 37 точки.