Кузмина донесе първо злато за Словакия, Кленовска остана 62-ра

Анастасия Кузмина от Словакия спечели златния медал в спринта на 7,5 километра от програмата на биатлона на 21-те Зимни Олимпийски игри във Ванкувър, като българката Нина Кленовска остана 62-ра.

25-годишната Кузмина, която е родена в Русия, но се състезава за Словакия, направи една грешка при стрелбата, но финишира първа с най-добро време от 19:55.06 минути. Словачката спечели първия си медал на Олимпийски игри, след като имаше само сребро от масовия старт на Световното първенство през 2009 година в Пьонгчанг.

Звездата на германския биатлон Магдалена Нойнер спечели също първия си медал на Олимпиадата, грабвайки среброто в спринта с време 19:57.1 минути и една грешка при стрелбата. Мари Дорин от Франция остана с бронзовото отличие, финиширайки с време 20:06.5 минути и нито една наказателна обиколка.

Нина Кленовска бе първият български спортист, който стартира във Ванкувър. Тя обаче завърши едва 62-ра с време 22:32.4 минути и три грешки на огневия рубеж. Кленовска няма да може да участва в преследването, което е на 16 февруари, тъй като за него се класират първите 60 състезателки. Програмата на биатлона на Олимпиадата в Канада продължава утре със спринта на 10 километра при мъжете.