Кросби се отпуши и поведе Питсбърг към успех

Сидни Кросби вкара своя първи гол в плейофите и вратарят Марк-Андре Флъри постигна своя втори мач без допуснат гол при победата на Питсбърг с 2:0 като гост срещу Ню Йорк Рейнджърс в плейофите на Източната конференция в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Кросби не се беше разписвал в 13 поредни мача от директните елиминациив НХЛ, но даде аванс за гостите във втория период. Другото попадение беше дело на Юси Йокинен. Флъри спря общо 35 удара на вратата на Питсбърг, а Хенрик Лундквист спаси 13 шута за Рейнджърс.

Загубата е втора поредна за домакините в тази плейофна серия. Мач номер 4 е в четвъртък в Ню Йорк, а "пингвините" водят с 2:1.

На Запад отборът на Лос Анджелис постигна победа с 3:1 като гост срещу местния си съперник Анахайм и поведе с 2:0 в серията от втория кръг. Мариан Габорик, Алек Мартинес и Дуайт Кинг на празна врата се разписаха за успеха в полза на "кралете".

Джонатан Куик се отличи с 36 спасявания на вратата на гостите. Точен за Дъкс беше беше Патрик Маруун при числено превъзходство на леда. Двубой номер 3 от серията е в четвъртък в Лос Анджелис, посочва БТА.