Чикаго пак тресна Минесота, Питсбърг изравни

Питсбърг изравни серията на Ню Йорк Рейнджърс в полуфиналите на Източната конференция на НХЛ след домакински успех с 3:0, а Чикаго взе втори успех над Минесота, този път с 4:1 в елиминациите на Запад.

След нулева първа третина Крис Латенг откри резултата в средата на втората, което е негов 15-и гол в плейофите за Пингуинс. По този показател той изравнява рекорда на Лари Мърфи за най-резултатен защитник в листата на клуба.

Юси Йокинен вкара за 2:0 през третата част при числено превъзходство, а Евгений Малкин оформи крайния резултат на празна врата 50 секунди преди края. Вратарят на Пингвините Марк-Андре Флъри отрази 22 удара и записа 7-и мач в плейофите без допуснат гол.

Вратарят на Рейнджърс Хенрик Лундквист спаси 32 удара, но на отбора като цяло му дойде повече да играе четвърти мач за шест дни, съчетано с двубоите от първия кръг. Все пак серията се мести в Медисън Скуеър Гардън след една победа на отбора като гост.

В другата среща Брайън Бикел вкара едно попадение и подаде за още два за победата на Чикаго над Минесота с 4:1 и втори успех в серията. Брандън Саад вкара първите си два гола в елиминациите през сезона, а вратарят на домакините Кори Крофорд спаси 18 удара.

Коди Маккормик вкара за гостите от Минеаполис за 1:2, а Джонатан Тейвс оформи крайното 4:1 с четвъртото си попадение във втората фаза на шампионата.