Краси Анев се нареди 5-ти в преследването на Универсиадата

Красимир Анев се нареди 5-ти в преследването на турнира по биатлон на Зимната Универсиада в Ерзурум (Турция). Сребърният медалист от индивидуалната надпревара на 20-сет километра направи пет грешки на рубежа и това го лиши от нов медал.

Анев финишира на 1.39.6 минути от шампиона Сергей Семенов (Украйна). Среброто грабна друг украинец Артьом Прима, а третото място и бронзовия медал останаха за руснака Евгени Гараничев.

Другият наш биатлонист Владимир Илиев направи 6 грешки в стрелбата и остана на 16-то място.

В гиганския слалом, валиден за суперкомбинация, Борислав Банков финишира на 59-то място с време 2.01.17 и записа разлика от над 12 секунди от австриецът Бернхард Граф, който бе най-бърз в надпреварата.