Дафинка Коева с 49-то място на световното в Ново Место

Българската биатлонистка Дафинка Коева завърши на 49-то място в индивидуалната дисциплина на 12.5 км за девойки старша възраст на световното първенство по биатлон за юноши и девойки.

Надпреварата се проведе в чешкия зимен център Ново Место, а родната състезателка направи 8 грешки на огневия рубеж и изостана с 10:14,0 минути от победителката.

Другата родна биатлонистка Елена Георгиева завърши 60-та от 67 стартирали състезателки. Георгиева направи 5 грешки в стрелбата, изоставайки с 11:32.9 минути от първото място.

Златният медал бе завоюван от Доротея Вирер от Италия, която допусна 2 грешки и даде време 40:56.8 минути. Утре е почивен ден на световното първенство, а в петък и събота ще се проведат щафетите в четирите възрастови групи.