Корея и Австралия с минимални победи в хокея на трева

Република Корея надделя с 1:0 над Япония в първия мач от третия кръг в група "А" на олимпийския турнир по хокей на трева за жени.

Южнокорейките постигнаха първи успех в надпреварата с попадение на Сеул Ки Чон в 42-ата минута. Япония допусна трето поредно поражение и отпадна от борбата за класиране на полуфиналите.

По-късно днес:

Китай - Холандия
Белгия - Великобритания

Австралия победи САЩ с 1:0 в среща от третия кръг в група "Б" на олимпийския турнир по хокей на трева за жени. Това е втора победа за тима в надпреварата. Единственото попадение в мача реализира Анна Фланаган в 32-та минута от дузпа, информира БТА.

Република Южна Африка - Германия
Нова Зеландия - Аржентина

Временно класиране в Група А (мачове, победи, равни, загуби, голова разлика, актив):

1. Великобритания 2 2 0 0 9:3 6 точки

2. Холандия 2 2 0 0 6:2 6

3. Китай 2 1 1 0 4:0 4

4. Република Корея 3 1 0 2 4:9 3

5. Белгия 2 0 1 1 0:3 1

6. Япония 3 0 0 3 2:8 0

Временно класиране в Група В (мачове, победи, равни, загуби, голова разлика, актив):

1. Нова Зеландия 2 2 0 0 5:1 6 точки

2. Австралия 3 2 0 1 4:2 6

3. Аржентина 2 1 0 1 7:2 3

4. Германия 2 1 0 1 3:4 3

5. САЩ 3 1 0 2 2:3 3

6. Южна Африка 2 0 0 2 2:11 0