Коби с рекордни точки за победа на Лейкърс

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи с 96:92 тима на Мемфис Гризлис в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

„Езерняците“ спечелиха като гости след перфектната игра на своята звезда Коби Брайънт. За първит път през този сезон Коби отбеляза 21 точки, а освен това добави 5 борби и 4 асистенции. Играта на Коби вдъхнови и Пау Гасол, който също записа 21 точки и 9 борби.

Звездата на Гризлитата Зак РандолФ завърши с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 16 борби, но това не помогна на Мемфис, който губи четвърти пореден мач.

Голямата сила на Лейкърс бе в първата четвърт, когато отбелязаха цели 34 точки. След това обаче домакините успяха да запишат серия от 8-0 в последната част и разликата бе свалена само на три точки. Но тогава Гасол и Брайънт взеха нещата в свои ръце. Първо Гасол отбеляза 7 от своите точки в последните минути на мача, а тройка на Коби направи Лейкърс недостижим.

Кевин Дюрант вкара 30 точки за победата на Оклахома Сити над Денвър със 105:93 в друга среща от НБА. Успехът е седми пореден за Оклахома. Кевин Дюрант достига границата от 30 точки за 12-и мач този сезон и е най-резултатен в лигата със средно 28,6 точки на мач.