Рилски спортист изпусна победата в Румъния

снимка: rilskibasket.com

Отборът на Рилски спортист допусна пета загуба в група "Н" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже "Еврочалъндж".

Отборът отстъпи като гост на Муреш (Румъния) с 85:92 точки и завършва на последно място в класирането с 1 успех и 5 поражения.

Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха добър мач, но не издържаха в последните минути.

На почивката домакините водеха с 10 точки - 46:36. Българите направиха серия от 15:0 в началото на третата част и стигнаха до обрат - 51:48. След това до края играта бе равностойна. 1:22 минути преди сирената Рилски спортист водеше с 85:84, но последва тройка на Иван Йеленич за домакините.

След това Дарин Иванов направи два пропуска от далечна дистанция, а за Муреш Горан Мартинич вкара кош и фаул, последван от две точки на Йеленич за крайното 92:85.

За Рилски спортист Шон Барнет записа 24 точки и 18 борби, 21 точки и 9 борби добави Еван Равънел, а с 19 точки се отчете Върнън Тейлър.

За Муреш Горан Мартинич отбеляза 24 точки, а 22 реализира Иван Йеленич.