Кайри Ървинг пречупи Денвър в края (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Звездата на Бостън Селтикс Кайри Ървинг изнесе "келтите" до успех със 111:110 над Денвър Нъгетс в завързан мач в Колорадо. Бившият гард на Кливланд наниза 27 точки, а 12 от тях паднаха в последната четвърт, за да подпечатат победата на лидерите в Източната конференция.

Бостън направи силни първа и втора част, но Денвър обърна нещата през третата четвърт, след като изоставаше с 20 точки. В даден момент от срещата тимът от Запада поведе с 8 точки, но силният рейд на Кайри завърши с успех на гостите. Накрая Уил Бартън имаше шанс да отмъкне победата за Нъгетс, но стрелбата му със сирената не бе успешна.

Освен Ървинг, за тима на Брад Стивънс се отличи и новобранецът Джейсън Тейтъм с 20 точки. Никола Йокич вкара 24 за домакините, а Трей Лайлс добави 20. Въпреки загубата обаче Денвър е на осмо място в Западната конференция с 26 успеха и 24 загуби. Бостън, от своя страна, е първи на Изток с 36 победи и 15 поражения.