Кармело Антъни влезе в клуб "20 000" в НБА

Звездата на Ню Йорк Кармело Антъни стана шестият най-млад играч и общо четирдесетият, който достига границата от 20 000 точки в Националната баскетболна асоциация. Това се случи по време на победата на Никс над Шарлот у дома с 96:93.

В снощния мач Антъни се нуждаеше от едва 3 точки, за да влезе в престижния клуб 20 000 и той го направи още в петата минута на двубоя, реализирайки тройка за радост на феновете в "Медисън Скуеър Гардън".

Домакините бяха много активни в началото на срещата и се оттеглиха с аванс от 8 точки след първата част. Постепенно гостите се отърсиха от слабия старт, стрелбите им започнаха да намират целта и преди началото на последната четвърт успяха да поведат с 1 точка.

Решителният период беше много оспорван и двата отбора си разменяха водачеството. Шарлот излезе напред в резултата при 93:90 точки 2 минути и 50 секунди преди края на срещата, но до последната сирена гостите така и не намериха отново пътя към коша на Никс. Иман Шъмпърт изравни на 93:93 след точна стрелба от тройката, а при оставащи 1:23 минути до края Мело Антъни вкара за 95:93.

Отново той оформи крайния резултат с точна стрелба от фаула в последната секунда на мача. За победителите Кармело Антъни завърши с 28 точки, а 17 добави Амар'е Студамайер. За Шарлот с 21 точки остана центърът Ал Джефърсън, а 17 от пейката наниза Гари Нийл. В Маями шампионите за 2012 и 2013 година победиха гостуващия Торонто със 107:102.

ДеМар ДеРоузън беше най-резултатен в срещата с 30 точки, но те се оказаха недостатъчни за гостите, за да си тръгнат с победа от Южна Флорида. Много силен мач за домакините изигра Крис Бош, който вкара 21 точки, а към тях добави и 11 борби. 19 прибави Дуайн Уейд, а Луол Денг остана с 18.

Успехът позволи на Маями да остане единственият отбор без загуба в Източната конференция. Финалистите от последните 4 сезона в НБА са с актив от 3 победи, докато за Торонто това беше първа загуба след победите в първите два мача. Подобно на Маями, само че на Запад, тимът на Голдън Стейт продължава с отличния си старт. Играчите на Стийв Кър спечелиха като гост в Портланд с 95:90.

Ден след като вкара 41 точки срещу Лос Анджелис Лейкърс, Клей Томпсън наниза 29 и срещу Портланд, включително и решителен кош 8,7 секунди преди края на мача за 91:90. 21 точки за гостите от Калифорния вкара Стеф Къри, докато за домакините ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 26 точки и 13 борби, но и две грешки в последните 8 секунди на мача, които костваха победата на Портланд.

В ранния мач от програмата в Лос Анджелис местният Клипърс изненадващо загуби от Сакраменто с 92:98. С 34 точки за победителите завърши Демаркъс Казънс. Към тях центърът добави и 17 борби, 5 асистенции и 3 чадъра. 25 точки вкара Руди Гай, а с 14 остана Дарън Колисън. За Клипърс Блейк Грифин реализира 17 точки.

С толкова от пейката се включи и Спенсър Хоус, а звездата Крис Пол остана с 16, но направи и 11 асистенции, посочва БТА. Успехът позволи на Сакраменто да има 2 победи от първите 3 мача. Клипърс е със същия актив и двата тима разделят второто място в Тихоокеанската дивизия.