Левски с драматичен обрат над Балкан в Ботевград

Левски постигна трета победа за сезона в Националната баскетболна лига, след като спечели гостуването си на Балкан (Ботевград) със 79:78 (19:18, 22:15, 21:21, 17:24) точки в дербито на четвъртия кръг.

След успеха възпитаниците на Константин Папазов се изкачиха на второ място в класирането, на точка зад лидера Лукойл Академик (София).

Отборът на Левски спечели първата част с 19:18 точки, а на почивката водеше с 41:33 точки. През третата част преднината на "сините" достигна 16 точки, но домакините не се предадоха и постепенно успяха да намалят пасива си.

Двамата настъпи в последните секунди. Павел Маринов направи 76:77 30 секунди преди края, а гостите не успяха да отбележат в следващата атака. След успешен наказателен удар на Алекс Симеонов разликата отново стана 2 точки. Мартин Маринов изравни 78:78 12.5 секунди преди сирената. Последва нов фаул и Христо Захариев реши мача с един наказателен удар.

Най-резултатен за победителите беше капитанът Павел Иванов с 22 точки, Христо Захариев реализира 19 точки, а Павлин Иванов се отчете с 11 точки.

За Балкан с 29 точки завърши Иван Лилов, 20 точки добави Павел Маринов, а 11 точки записа Ненад Шулович.

"Стана много хубав мач за хората в залата. Отборът, който повече заслужаваше победата беше Левски. Ние много се борихме", каза след двубоя старши треньорът на победителите Константин Папазов.