Канада грабна бронза след хокейно шоу с 10 гола срещу Чехия

снимка: twitter.com

Мъжкият национален отбор по хокей на лед на Канада завоюва бронзовите отличия на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. "Кленовите листа" и европейците изиграха брилянтен за наблюдаване двубой в хокейния център "Гангнънг", който завърши с 10 попадения, а канадците излязоха победители с 6:4.

По този начин тимът на Уили Дежарден спечели трети бронзов медал в своята история на Олимпийски игри след тези през 1956 и 1968 г. Иначе "кленовите листа" бяха абсолютен доминант в последните 2 издания на Зимните игри и станаха шампиони във Ванкувър и в Сочи. Вчера обаче на полуфинала те отстъпиха сензационно от Германия.

Чехите пък пропуснаха да грабнат второ бронзово отличие на Зимни игри след медала от Торино през 2006 година. Те са олимпийски шампиони от 1998 година в Нагано, когато надвиха Русия, а вчера загубиха от тях на полуфинала.

Канадците поведоха с гол на Ебет, но Рузицка бързо изравни. Тогава обаче чехите се пропукаха и Кели ги наказа за 2:1 в 11-ата минута на първия период. Тази част завърши при 3:1 за "кленовите листа" след попадение на Рой.

Ебет наниза второто си попадение съвсем в началото на втората третина и даде комфортен аванс на своя тим. След само минута Ковар обаче върна отново интригата и намали на 2:4.

В 10-ата минута Кели порази вратата на чехите за втори път и пак даде солиден аванс на Канада. Волски пък довърши започнатото и "кленовите листа" дръпнаха с 6:2, убивайки всякаква интрига.

До края Чехия успя да върне две попадения чрез фамозни изпълнения на Червенка, но силите на тима стигнаха само за по-почетно поражение.

Финалът между Олимпийските спортисти от Русия и Германия е утре (неделя) от 6:10 ч. българско време.