Изтеглен по-рано старт на втория ден внесe интригa на Kaliakria Cup 2012

Решението на главния съдия Тодор Иванов да измести старта час по-рано и доброто време през втория състезателен ден донесоха интересна интрига за класирането на някои от класовете една гонка преди финала на Kaliakria Cup 2012.

Днес 28-те екипажа се пуснаха на дълъг морски рейс от Балчик до курортен комплекс Kaliakria Resort и обратно до морския град. Лодките стартираха в 10 ч. вместо предварително планираното в 11 ч. и благоприятният вятър им помогна да направят по-оспорвано движението по дистанцията.

Финалният ден от регатата ще бъде особено интересен в клас IRC 2 Cruisers, където само 2 точки делят първите три лодки. След второто си място днес украинската лодка Luna се доближи само на половин точка от лидера Феникс, а с победата си в дългия етап днес De Maria запази шансовете си да се бори за трофея.

Изцяло дамският екипаж на Лодката на Домейн Бойар Lady Kaliakria финишира осми. В останалите три класа лидерите след вчерашния ден затвърдиха водачеството си с победи в дългия рейс и утре ще имат комфортна преднина пред следващите ги лодки.

Регатата ще приключи с една къса гонка тип „банан“ в акваторията на Балчишкия залив. Kaliakria Cup 2012 се организира от морски клуб “Балчик” и ваканционен комплекс Kaliakria Resort.

Регатата носи името на комплекса, една от най-хитовите дестинации по Северното Черноморие. Kaliakria Cup 2012 се провежда с партньорството на Домейн Бойар.