Иван Чепаринов с нова победа на "Grand Europe Cup"

Българският гросмайстор Иван Чепаринов постигна втора поредна победа в шестото издание на международния турнир "Grand Europe Cup" в черноморския курорт Албена с награден фонд 30 хиляди евро.

Чепаринов, който е водач в схемата е с ЕЛО 2682, се наложи във втория кръг с черните над Тимофей Галински (Украйна). Така той дели първото място заедно с още 12 шахматисти с пълен актив от 2,0 точки.

Сред тях е и друг българин - Васил Спасов, който във втората си партия спечели с черните срещу Джошуа Руис от Колумбия.

В надпреварата участват 154 шахматисти от 31 страни. Победителят ще бъде определен след изиграването на девет кръга по швейцарската система, посочва БТА.

Шампионът ще заработи 5 хиляди евро от наградния фонд, вторият в крайното класиране ще вземе 3500 евро, а третият - 2500 евро.