Надеждата ни в шаха Вики Радева с голям рекорд

Надеждата ни в шаха Виктория Радева /СКШ Марица/ спечели убедително титлата при девойките до 18 г. по класически шахмат на Републиканското първенство, което се проведе в Асеновград. Ученичката от НТГ завърши със стопроцентов актив, а това е 10-та поредна републиканска титла за Вики. Така тя поставя един своебразен рекорд в родния детско-юношеския шахмат. С десет последователни титли не може да се похвали никой от момчетата и момичетата.

Вики сподели, че след първото й участие на състезание по шахмат - републиканско първенство до 8 г. баща й поставил задача до навършване на пълнолетие да бъде винаги шампионка. Сега задачата вече е изпълнена, отчете тя. През тези 10 години тя стана и два пъти шампион на България за жени. Веднага след завършване на Републиканските първенства пловдивчанката заминава за Турция за участие на Европейско първенство за жени. Днес и утре в Асеновград продължава надпреварата по рапид , а в неделя турнира завършва със шампионата по блиц.