Топалов остана предпоследен на блиц-а в Ставангер

Международният гросмайстор Веселин Топалов /България/ се класира на предпоследното, 9-то място в еднодневния турнир по шахмат - блиц, който се проведе днес в норвежкия град Ставангер преди старта на утрешния турнир по шахмат.

Днес 10-те супергросмайстори изиграха турнир по блиц в 9 кръга. Веселин Топалов събра 2 точки /4 ремита и 5 загуби/ и зае предпоследното, 9-то място, като на последното десето място завърши Симен Агдестейн /Норвегия/ с 1,5 точки.

Победител в турнира по блиц стана световният шампион по класически шахмат Магнус Карлсен /Норвегия/, който събра 6,5 точки от 9 възможни. На второ място в турнира е Левон Аронян /Армения/ - 5,5 точки, а на трето е Александър Гришчук /Русия/ - 5 точки.

Веселин Топалов по силата на жребия в първия кръг игра със световния шампион Магнус Карлсен и загуби от "Шахматния Моцарт", както наричат младия норвежки супергросмайстор.

Ето резултатите на гросмайстор Веселин Топалов в 9-те партии на днешния турнир по блиц в Ставангер:

8-ми кръг: Топалов прави реми с Фабиано Каруана /Италия/
9-ти кръг: Топалов губи от Сергей Карякин /Русия/.

Утре 10-те супергросмайстори започват участието си в турнира по класически шахмат в Ставангер, който ще се състои в 9 кръга и ще завърши на 13-ти юни.