Холандия спечели срещу Германия в хокея на трева

Холандия се наложи с 3:1 над Германия в дербито на 4-ия кръг на група Б на мъжкия хокеен турнир на Летните олимпийски игри.

Така лалетата имат пълен актив от 12 точки и вече са едноличен лидер, информира БТА. За германците, които са олимпийски шампиони от Пекин, остава задачата в последния кръг да не загубят срещу Нова Зеландия за втората позиция, която дава право на участие на полуфиналите.

Ветеранът Тун Де Нойер отбеляза своя мач номер 450 за Холандия с гол. 36-годишният пивот се разписа за 2:1 25 секунди след началото на второто полувреме, като това попадение се оказа и решаващо.

Иначе още във 2-ата минута Кристофер Зелер изведе германците напред в резултата, но Боб де Фоогд изравни в 13-ата. Крайното 3:1 оформи Минк ван дер Веерден в 41-ата минута от дузпа.