Холандия победи Република Корея и завърши на първо място в група Б

Холандия победи Република Корея с 4:2 и завърши на първо място в група "Б" на олимпийския турнир по хокей на трева за мъже.

Бронзовият медалист от последното световно първенство записа пет поредни победи и заслужено продължава на полуфиналите, където ще срещне втория в група "А".

Минк Веерден и Валентин Верга дадоха аванс на "лалетата" с два бързи гола в средата на първата част. Родерик Вюстхоф направи резултата класически в 47-ата минута.

Азиатците опитаха да се върнат в мача и успяха да намалят до 2:3 с попадения на Хюн У Нам и Нам Юн Лий, но шест минути преди края Били Бaкер реши всичко с четвърти гол за тима на Ян Вербоом.

Холандия е олимпийски шампион от Атланта 1996 и от Сидни 2000 и сребърен медалист от Атина 2004. Преди четири години обаче "лалетата" останаха без отличие, след като завършиха на четвърто място.

Срещи от последния пети кръг в група "Б" на олимпийския турнир по хокей на трева за мъже:

Република Корея - Холандия - 2:4 (0:2)