Холандия отнесе Нова Зеландия в турнира по хокей на трева

Холандия победи Нова Зеландия с категоричното 5:1 и оглави еднолично класирането в група "Б" на олимпийския турнир по хокей на трева за мъжеи.

След мача си от третия ден, "лалетата" са с пълен актив от девет точки, следвани от Германия с шест, но Бундестимът има мач по-малко, който играе по-късно днес срещу аутсайдера Индия.

Изненадващо, новозеландците поведоха в резултата след пет минути игра, когато Симон Шилд отбеляза за 1:0. Бронзовите медалисти от последното световно първенство обаче се отърсиха бързо от шока и спечелиха първата част с 3:1 след голове на Родерик Войстхоф, Минк ван дер Верден и Били Бакер, който вкара и през второто полувреме.

Роберт Кемперман пък оформи крайното 5:1 с попадение в последните секунди на мача.