Херо се оправдава, Рино не бърза за 1/8-финалите

снимка: twitter.com

Старши треньорът на Лудогорец Димитър Димитров определи дузпата, която Козмин Моци извърши, като ключова за развитието на мача срещу Милан. Както знаете, "орлите" загубиха домакинството си от 1/16-финалите на Лига Европа с 0:3 от "росонерите" и на практика отпаднаха от надпреварата.

"Като че ли има нотка на неудовлетвореност у нас, допуснахме липса на коцентрация, при дузпата беше излишно нарушението, защото нямаше шанс нападателят да вкара гол оттам. Трябва обаче да гледаме трезво на нещата. В края допуснахме трети гол отново след грешка.

Нямаме игрови ритъм, при италианците първенството тече, това си личи. От първата минута играехме преса в противниковата половина, не се страхувахме. Развитието не предполагаше такъв краен резултат. Милан игра рационално, оползотвори всичко. Ако можех да върна времето назад, не бих допуснал този гол в 45-ата минута и тази дузпа. Излишна дузпа, тя пречупи мача. В този момент стояхме добре на терена. В Италия ще излезем за чест, длъжни сме, ще играем съвсем сериозно и отговорно", обеща Херо.

Наставникът на Милан Дженаро Гатузо пък отдаде дължимото на българския шампион. Той похвали смелата игра на разградчани и заяви, че нищо все още не е решено.

"Не бих казал, че Милан бе много по-добър отбор от Лудогорец. Даже в началото ни пресираха и трудно изнасяхме топката. Но нашият отбор бе много внимателен.

Мачовете от Европа винаги са били и продължават да бъдат по-различни от първенството. През първите 20 минути правилно сте забелязали, че не играхме добре. Лудогорец е много добър отбор с бързи футболисти по фланговете.

Срещу Сампдория не трябва да си позволяваме да играем като първите минути. Не трябва да мислим, че мачът е решен. Вече казах, че Лудогорец е много добър отбор, с отлични футболисти. Днес ги затворихме добре и не им дадохме да направят атаки, които съм виждал, че могат да правят”, сподели Гатузо.