Милан дойде, видя и победи! Плах Лудогорец аут от Европа

снимка: acmilan.com

Милан наказа с 3:0 при визитата си в България Лудогорец в първи мач от 1/16 финалите от Лига Европа. "Росонерите" дойдоха, видяха Разград и победиха заслужено родния шампион. Пълните трибуни на "Лудогорец Арена" видяха доста безличен мач. Феновете на "орлите" направиха хубава хореография, но после бяха надвикани от малко над 500 души агитка на гранда от столицата на модата.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ НА ЖИВО ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО В СБЪСЪКА - ВИЖТЕ ТУК

Гостите от Ботуша бяха малко по-активни през първата част. Те имаха и доза късмет, защото в последната минута на полувремето вкараха. Късо изпълнение на корнер и центриране на Чалханоглу бе материализирано отблизо от нападателя Кутроне.

През втората част "орлите" имаха 2 чудесни шанса да изравнят. Първо Марселиньо сам срещу младия Донарума не успя да ритне силно топката и тя попадна в ръцете на стража. В 55-ата минута пък Светльо Дяков със свирепа тупалка от границата на наказателното поле разтресе гредата.

В 64-ата минута обаче ентусиазмът на разградчани бе полят със студен душ. Моци леко блъсна Кутроне, а реферът Милорад Мажич наду моментално свирката, сочейки бялата точка. Не е ясно с какъв акъл отговорните фактори в УЕФА бяха решили да сложат за съдия сърбин. Печално известно е, че западните ни съседи меко казано ни недолюбват и използват всяка възможност да го демонстрират.

От дузпата резервата Рикардо Родригес залъга Ренан и вкара майсторски за 2:0 в полза на Милан.

След това Лудогорец опита поне да отблежи почетен гол, но това не се случи, дори напротив - гостите забиха трерто попадение в продълженията чрез Борини. С това интригата в тази двойка в Лига Европа напълно изчезна. Реваншът в Италия ще бъде протоколен, а българският шампион ще трябва да се сбогува с евротурнирите. Единственото важно в Милано ще бъде Лудогорец да опита да завърши достойно участието си.