Гришо излиза срещу Жил Симон в следващия кръг

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на олимпийския турнир по тенис.

21-годишният Димитров победи на старта на турнира поляка Лукаш Кубот с 6:3, 7:6(4) за 79 минути. Първата ракета на България спечели убедително първия сет, след като направи един пробив за 27 минути. Във втория сет Кубот поведе с 5:2, но Димитров спечели следващите три поредни гейма. В тайбрека българинът спечели със 7:4 и се класира за следващия кръг.

Димитров, който е 53-ти в света, направи 9 аса и 21 печеливши удара. Във втория кръг първата ракета на България ще играе с номер 12 в схемата Жил Симон (Франция), който се наложи над Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:4, 6:2.

27-годишният Симон е номер 14 в класацията на АТП. Французинът е спечелил десет титли в кариерата си и е заработил 6320756 долара от наградни фондове като професионалист. Димитров има три загуби в три мач срещу Симон.

На червени кортове в Ница (Франция) тази година българинът губи с 3:6, 3:6. През 2009-та Симон печели на трева в Лондон със 7:6(7), 7:6(5) и на твърди кортове в Марсилия (Франция) с 4:6, 6:3, 7:5.