Геният Мбапе прати Меси вкъщи да лекува рани! Франция празнува

Франция не остави съмнения в превъзходството си над Аржентина и в откриващ елиминационната фаза мач от Мондиал 2018 победи с 4:3. "Петлите" демонстрираха страхотен футбол с бързи контри, технични пасове на скорост и феноменални отигравания. Ефективността и психическата устойчивост на франсетата също впечатли. Над всички обаче бе един играч - Килиан Мбапе. 19-годишният бързак правеше невероятни неща на терена в град Казан и даде силна заявка за футболист №1 на планетарния шампионат.

В същото време Лионел Меси изцяло се загуби в срещата и не блесна почти с нищо. Бълхата така и не успя да поведе съотборниците си към нещо голямо, въпреки че в един момент от двубоя аржентинците водеха в резултата.

Пълният с аржентинци стадион бе разплакан, а това бе логично, предвид показаното от двата състава.

Още в началото Гризман тресна гредата от фаул. После в 12-ата минута Мбапе взе топката от своето поле, надбяга няколко защитници и с финтове нахлу в наказателното поле на съперника, където бе повален. От дузпата Гризман бе точен и в 13-ата минута Франция поведе.

Цялото полувреме мина по вкуса на франсетата, които разсичаха защитата на Аржентина с пасове зад гърба. С чудесен гол в 41-ата минута обаче Анхел Ди Мария върна "албиселесте" в играта. Той стреля от над 20 метра с левачката и не остави шанс на Юго Лорис.

В началото на втората част Меси стреля ялово, но топката бе отклонена коварно от Меркадо, който сътвори пълен обрат - 2:1 за Аржентина.

Това разлюти Франция, която буквално помете съперника. Великолепен гол с външен фалц на защитника Павар доведе до равенство в 57-ата минута. После дойде време пак Мбапе да покаже класа. С две попадения в 64-ата и 68-ата минути младокът заслужено донесе успеха на своята страна. В края на срещата резервата Кун Агуеро просто оформи крайния резултат.

Така неубедителната Аржентина се сбогува с Мондиала, а Франция отива на четвъртфинал, където чака някой измежду Уругвай и Португалия.