2 залпа на Кавани пратиха и Роналдо във ваканция

Уругвай надделя в зрелищен мач над Португалия с 2:1 и вече е четвъртфиналист на Мондиала. Двукратните световни шампиони продължават напред благодарение на ядрената си атака. Двата гола за успеха заби Единсон Кавани, който после се контузи и бе сменен. Първо той отбеляза с гърди след пас на Луис Суарес, а през второто полувреме не остави шанс на вратаря и с чудесен изстрел, без забавяне, от 16 метра с вътрешен фалц. Попадението за "мореплавателите" пък бе дело на защитника Пепе с глава, но то се оказа недостатъчно, макар че след него португалците изравниха временно.

Голямата звезда Кристиано Роналдо нямаше особено добри изяви, но много се стараеше и бе постоянна опасност. В крайна сметка обаче и той, както Лео Меси, ще си стяга багажа и утре отива на ваканция.

Португалия осъществи първа добра атака още във 2-ата минута. Жоао Марио центрира в наказателното поле, където Бернардо Силва стреля неточно с глава. Четири минути по-късно Силво намери Роналдо пред наказателното поле. Звездата на "мореплавателите" стреля силно извън наказателното поле, но Муслера нямаше проблеми и улови.

Снимка 365773

В ответната атака Уругвай поведе. Кавани намери Суарес отдясно, нападателят центрира за своя колега в атаката, Единсон изскочи зад гърба на Герейро на далечната греда и с глава вкара за 1:0.

Снимка 365775

Европейците веднага отговориха с две опасни атаки, при които обаче не стигнаха до гол. В 22-ата минута Луис Суарес отправи коварен шут от пряк свободен удар, но Руи Патрисио спаси.

Малко след това и Роналдо получи възможност да стреля от фаул, но ударът му срещна стената. В края на полувремето Кавани бе изпуснат от защитата, но от малък ъгъл стреля в аут.

Снимка 365782

Защитата на "урусите" изигра отлично първо полувреме, в което статиската отчете, че Кристиано Роналдо не е докосвал топката в наказателното поле.

Втората част започна равностойно. В 52-ата минута удар на Герейро мина над вратата. Три минути по-късно удар на Адриен Силва срещна играч на Уругвай и излезе в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен късо, след което Герейро центрира в наказателното поле. Там Диего Годин изпусна Пепе, който с глава насочи топката във вратата за 1:1.

Снимка 365790

В 61-ата минута Уругвай отново излезе напред. Пепе сбърка при една висока топка, кълбото стигна до Кавани отляво, който с фантастичен удар по диагонала вкара за 2:1.

В 71-ата минута Торейра успя да блокира мощен удар на Роналдо. Минута по-късно Единсон Кавани получи контузия и бе заменен от Кристиян Стуани.

Снимка 365788

Португалия продължи да опитва да се разпише с удар от далечна дистанция. В 77-ата минута отново Герейро стреля извън наказателното поле, но топката мина над вратата.

В 86-ата минута Мануел Фернандеш опита да се разпише с удар от над 20 метра, но Муслера се справи.

Снимка 365793
Снимка 365796

В последните секунди на продължението Муслера отрази топовен удар на Куарешма. При последвалия корнер и Руи Патрисио се включи в атака, но това не доведе до нищо опасно пред страбжа на "урусите". Така Кавани, Суарес и компания продължават на четвъртфиналите в Русия, където ги чака Франция.