Флорида изненада лидера в НХЛ

Флорида прекъсна серия от девет поредни загуби с изненадващ успех с 3:2 над гостуващия лидер в Националната хокейна лига Анахайм. Гостите пропиляха аванс от два гола и допуснаха едва пето поражение в 20 мача от началото на сезона, но останаха на върха с 31 точки.

Брад Бойс донесе успеха на Флорида с попадение в 4:29 минута на третия период. Скоти Ъпшол се отличи с гол и асистенция, а Шон Матиас също се разписа за първата победа на отбора от 19 октомври насам. Вратарят Тим Томас направи 32 спасявания.

Анахайм прекъсна поредица от пет поредни успеха, въпреки че водеше до средата на мача с попаденията на Андрю Колиано и Хампус Линдхолм.

Андрю Лад вкара решаващата дузпа и донесе победата на Уинипег с 3:2 над домакина Детройт. Брайън Литъл и Зак Богосян се разписаха за гостите в редовното време, а вратарят Ондрей Павелец отрази 41 шайби при третия пореден успех на тима. Павел Дацюк вкара два пъти при числен превес за домакините, които загубиха шести последователен мач след продължение или дузпи в собствената си зала "Джо Луис Арина".

Филаделфия разгроми Отава с 5:0, а вратарят Стийв Мейсън не допусна гол за първи път от 20 месеца. Мейсън спаси всичките 24 удара и записа първи "шътаут" за сезона. Якуб Ворачек вкара две попадения, а Брейдън Шен и Венсан Льокавалие се отличиха с по гол и асистенция.

Тайлър Енис и Мат Мълсън вкараха при дузпите, а Бъфало прекъсна серия от девет поредни загуби като домакин от началото на сезона след 3:2 над Лос Анджелис. Коди Ходжсън се разписа два пъти в редовното време, а вратарят Райън Милър направи 43 спасявания.

Така Бъфало избегна изравняване на най-лошия старт в НХЛ като домакин в историята на Питсбърг, който загуби първите десет мача в собствената си зала през сезон 1983/1984, посочва БТА.

Брад Стюърт вкара в 1:13 минута на продължението и донесе успеха на Сан Хосе с 3:2 над Калгари, за да прекъсне серията от пет последователни загуби на тима.

Александър Овечкин също вкара решаващия гол в продължението за успеха на Вашингтон над Кълъмбъс с 4:3.

Лидерът в Централната дивизия Колорадо претърпя поражение с 1:2 при гостуването си на Каролина. Патрик Дуайър и Джордън Стаал се отличиха с по гол и асистенция, а вратарят Джъстин Питърс отрази 33 шайби за успеха. Пол Щастни се разписа за Колорадо, който загуби едва за втори път в последните си десет мача.

Мартин Бродюр спаси 33 удара, Райън Картър се разписа два пъти, а Дайниус Зубрус вкара победния гол 2:55 минути преди края за успеха на Ню Джърси в дербито срещу Ню Йорк Рейнджърс с 3:2. Марк Стаал и Дан Джирарди вкараха за домакините, които допуснаха трето поражение в последните си десет срещи.