Русия унижи САЩ на Световното по хокей на лед

Русия разгроми САЩ с 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) в мач от третия кръг в група "Б" на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Беларус.

Така възпитаниците на Олег Знарок оглавиха еднолично класирането с пълен актив от 9 точки, а американците останаха на втора позиция с 6 точки.

Виктор Тихонов се разписа два пъти за "Сборная", а Александър Овечкин се отличи с гол и две асистенции за успеха. Николай Кульомин, Евгени Кузнецов и Сергей Плотников също вкараха за Русия.

Силен мач направи и вратарят Андрей Василевски, който допринесе с 39 спасявания, посочва БТА. Капитанът на американците Джъстин Абделкейдър намали за 1:3 във втората част.

В група "А" Канада надделя над Чехия с 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) и поведе в подреждането след третия кръг с актив от 7 точки.

Роман Червенка изведе европейците напред в 5:55 минута на мача, но до края на втората третина канадците вкараха четири безответни попадения чрез Джоел Уорд, Кайл Търис, Нейтън МакКинън и Моргън Рийли, последните два от които при в рамките само на 17 секунди при числен превес.

Чехия опита да стигне до обрат в третата част и намали до 3:4 с бързи попадения на Иржи Новотни и Томаш Хертл, но канадците удържаха в последните седем минути на срещата, след като вратарят Джеймс Риймър направи 31 спасявания.