Ферари официално представи новия си болид F60

снимка: ferrariworld.com

Тази сутрин, на официална церемония по случай 60-годишнината на Ферари във Формула 1, тимът представи болида за 2009 година, наречен F60.

 

F60 е първата показана кола от болидите за 2009 година, след като точно в 09:00 часа бе представена пред медиите в Мугело.

 

Колата е със стандартни размери и малко по-издигната задна част, с по-изчистено тяло и гладки гуми, като всички тези неща са нови за 2009 година.

 

Името на автомобила F60 се разделя от досегашната традиция на Ферари, които използваха името F200X през последните осем години.