Фаул старт, но не фатален

Мъжкият национален отбор по волейбол на България започна със загуба на Европейското първенство 2017 в Полша, след като отстъпи на Русия с 0:3 гейма.

Неприятен и разочароващ факт, но не и нещо неочаквано, прави анализ bgvolleyball.bg Възможността за евентуална загуба бе планирана и внимателно обмислена. Пламен Константинов много добре познава руската школа, като още предварително си даваше ясна сметка за трудностите, които ще изпитаме. И тима ни ги изпита, особено в посрещане, както и на сервис, в който не ни тръгна.

Но селекционерът показа и стратегия. Остави извън полето опитните посрещачи Тодор Скримов и Тодор Алексиев и заложи на младоците Николай и Розалин Пенчеви. Така от една страна можеше пък и да има изненада, от друга постигна запазването на опитните играчи. Пламен Константинов реши да съхрани двамата за следващите две срещи, които са изключително важни. А именно срещу Испания и особено срещу вицешампионът от Евроволей 2015 Словения, тимът на България гони задължителни победи. Именно в ттях ще ни е нужен опитът и рутината на двамата волейболисти. Успехи ще ни дадат възможност за продължаване във втората фаза, където вече освободени от напрежението националите ще покажат истинските си възможности

Така че волейболистите ни направиха фалстарт, но няма нищо фатално. В същото положени се намира и домакинът Полша, който пред 65 000 зрители загуби от Сърбия също с 0:3 гейма. Но няма трагедии. Има още две възможности в групата.

Днес е време за почивка и подготовка за битките. А очакванията естествено са, че България ще постигне победи и ще продължи напред в Евроволей.