Драма и един гол взривиха Канада и разплакаха САЩ

Канада ще спори за златото в олимпийския турнир по хокей при мъжете, след като тази вечер надигра с минимално 1:0 САЩ и нанесе двоен удар по американските мечти за злато в хокея.

Вчера и жените на Канада успяха да спечелят срещу САЩ, като в продълженията канадките успяха да отбележат. Днес също един гол реши срещата.

1:14 минути преди края на втората третина Джейми Бен се оказа на точното място в точния момент, след като Баунмийстър прати далечен пас в половината на САЩ и той успя да насочи шайбата във вратата на американците.

Герой на двубоя обаче беше вратарят на канадците Кери Прайс, който отрази цели 31 удара към своята врата, като опази Канада от ранен дефицит, след като "янкитата" буквално смачкаха своя съперник през първата част.

Американците създадоха много положения в срещата, но така и не стигнаха до гол. Така те ще играят за бронзовите медали срещу Финалндия, като "суомитата" паднаха по-рано днес с 2:1 от Швеция.

Канада пък излиза срещу "Тре кронур" в спор за 3-то злато от последните 4 Олимпийски игри.