Дейвид Хъдълстон показа, че спортната ни гимнастика има бъдеще

Дейвид Хъдълстон завърши българското участие на Европейското първенство по спортна гимнастика, което днес приключва в зала "Арена Армеец" в София.

Българинът постигна сериозен резултат, след като влезе във финала на успоредка и завърши на 5-о място в класирането с общ резултат 13.233.

Дейвид излезе със стартов №5 и изигра съчетание с минимални грешки, като за трудност получи 4.700, а за изпълнение -  8.533.

Другите участници във финала бяха далеч по-опитни от 13-годишния българин, който обаче обра овациите в „Арена Армеец” с прекрасната си игра и самочувствието, което показа въпреки крехката си възраст.

По-рано днес той записа 5-о място и във финала на кон с гривни, а преди това си спечели и 12-о място в индивидуалния многобой на Европейското първенство за младежи. Хъдълстон е българският гимнастик, който записа най-добро представяне в националния ни тим.

За Дейвид това беше дебют на Европейско първенство, като в българския лагер са убедени, че го чака много светло бъдеще в спортната гимнастика.

Наппреварата при младежите приключи, като днес в 15:00 ще се изиграят финалите при мъжете.