Малко не стигна на Дейвид Хъдълстон за медал в "Арена Армеец"

Дейвид Хъдълстон впечатли зала "Арена Армеец", след като във финала на кон с гривни изигра отлично съчетание, което му позволи да завърши на 5-о място във финала при младежите.

В елитната компания на състезатели от Германия, Великобритания, Русия и Италия едва 13-годишният гимнастик не се притесни от конкуренцията и пред няколкостотин души не допусна грешка в своето съчетание.

Той влезе във финала с трети резултат, но не успя да се пребори с по-опитните си съперници за отличие. След малко Дейвид излиза и за втория си финал днес – на успоредка.

Иначе европейски шампион стана представителят на Великобритания Нийл Уисън, който изигра съчетанието си непосредствено след Хъдълстон и получи най-висока оценка за представянето си.

Със сребърния медал остана Сергей Елцов от Русия, докато с бронз остана Симоне Бресолини.

Последният ден на Европейското първенство по спортна гимнастика продължава с финалите при младежите. В 15:00 часа почват и индивидуалните надпревари при мъжете.