Деси Стоянова загуби 3 места в преследването

снимка: Facebook

Представителката на България при жените в биатлона на Зимните Олимпийски игри в Сочи 2014 Десислава Стоянова загуби три позциии в преследването на 10 км на Европейското първенство в чешкия зимен център Нове Место.

Деси стартира 18-та след вчерашното си добро представяне в спринта на 7.5 км, но днес направи 5 грешки в стрелбата (1-2-2-0) и това провокира спада ѝ до 21-вото място в крайното класиране.

Друга от българките – Емилия Йорданова – заслужава поздравления за чудесното си ски бягане днес в Нове Место, тъй като най-опитната ни биатлонистка навакса цели 7 позиции и завърши 19-та.

Йорданова също направи 5 пропуска, след като стреля перфектно при първите си две посещения на огневия рубеж. Ако бе направила по-малко грешки от последните си стрелби, Емилия можеше да щурмува и класиране в топ 10.

Дафинка Коева навакса 4 места и завърши 41-ва с 8 грешки в стрелбата и 2:50 минути изоставане от новата европейска шампионка в дисциплината Мона Брорсон (Швеция), която сгрешки два пъти с пушката и спря хронометрите на 32:38.7 минути.

На втора позиция се нареди сензацията от Испания Виктория Ернандес, която вчера грабна бронзов медал в спринта. Третото място остана за рускинята Дария Виролайнен.