Далас победи Бъфало за победа над 600 на Линди Ръф

Алекс Шейсон се разписа в последната третина с първия си гол в последните 13 мача от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), а Линди Ръф спечели победа номер 600 като треньор при успеха на Далас с 3:2 над неговия бивш тим Бъфало.

Джейми Бен стреля силно от синята линия, а шайбата се отклони в Шейсон и влетя в мрежата на Йонас Енрот при числено предимство 10:25 минути след началото на последната част.

Това беше и победното попадение в полза на Звездите, които спечелиха своята 29-а победа под ръководството на Линди Ръф.

Той записа предните 571 именно с отбора на Бъфало. Защитниците Джорди Бен и Алекс Голигоски вкараха третите си голове за сезона с екипа на Далас, който преодоля дефицит от 0:1 рано в мача.

Бен нямаше попадение в 11 поредни мача, а Голигоски - в 48. Тайлър Енис се разписа два пъти за Бъфало, като асистент за двете попадения стана Мат Мулсън. Монреал загуби важни точки в битката за първото място в Атлантическата дивизия, след като отстъпи с 1:2 на Лос Анджелис.

Джеф Картър вкара своя гол номер 250 в НХЛ при числено предимство в полза на Кралете, а Джонатан Куик спаси 17 шайби и остана непобеден след олимпийските игри.