CR7 е №1 в света след хеттрик срещу слабак (ВИДЕО)

Мега звездата и футболист №1 в света на Португалия Кристиано Роналдо окрили европейския шампион към разгром срещу Фарьорските острови в двубой от група Б на квалификациите за Мондиал 2018.

CR7 наниза хеттрик при успеха у дома с 5:1 над островитяните. Роналдо откри резултата още в 3-ата минута с фамозен гол със странична ножица след центриране на Бернардо Силва. Носителят на "Златната топка" удвои в 29-ата минута от дузпа, като прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл.

Шокиращо и противно на логиката на случващото се на терена Балдвинсон намали за гостите седем минути преди почивката. Вилиам Карвальо вкара гола на спокойствието в 58-ата минута след асистенция на Роналдо, който в 65-ата окончателно сложи точка на спора, след като получи топката в наказателното поле и отблизо прониза вратата на гостите. Нелсон Оливейра в 84-ата оформи крайния резултат, като отново Роналдо беше в основата на гола.

С трите си попадения Роналдо вече има 78 гола за националния отбор на Португалия и е номер 1 в света сред действащите футболисти.