Чикаго срази Сейнт Луис, треньорът с победа номер 700

Вратарят на Чикаго Кори Крофорд спаси 35 удара и регистрира втори мач със суха мрежа през сезона. Това стана при победата над Сейнт Луис с 4:0 като домакин. Този успех беше юбилеен и за треньора Жоел Куенвил, който има вече 700 победи в НХЛ.

Лошата новина за Блекхоукс от мача е контузията на голмайстора Патрик Кейн, който напусна в 7:56 минута на втората третина след сблъсък с Брендън Мороу. Той беше отведен в съблекалнята, след което и в болницата, за да се види сериозността на контузията на левия крак.

След мача треньорът Куенвил заяви, че Кейн ще отсъства за около три седмици. Дънкан Кийт, Андрю Шоу, Маркус Крюгер и Бен Смит се разписаха за домакините, които имат 95 точки и се намират 2-и в Централната дивизия.

Гостите от Сейнт Луис пък остават водачи в цялата Лига със 101 точки, но претърпяха първа загуба в редовното време от противник от Централната дивизия през този сезон. Треньорът Куинвил пък е треньорът с най-добър баланс от активните в НХЛ в момента и трети по този показател в цялата история на Лигата.

Преди да поеме отбора на Чикаго той е свързан с големите успехи на Колорадо и Сейнт Луис. Вратарят Крофорд пък има 10-и шътаут за Чикаго в кариерата си и първи срещу Сейнт Луис Блус.

Патрик Кейн, който е с 29 гола и 40 асистенции за 68 мача, подаде за попадението на Кийт в началото на мача. Тампа Бей се наложи с 5:3 над Торонто като гост, а Стивън Стамкос вкара три от попаденията за победителите. Мачът ще се запомни с тежката контузия, която получи защитникът на домакините Пол Рейнджър при сблъсък с Алекс Килърн. Рейнджър получи удар в главата, а каската му беше обагрена с кръв.

По-късно се оказа, че има сериозна рана, но е в стабилно състояние и е контактен, каквато е информацията от болницата. Опасното за здравето на играча нарушение донесе на Килърн пет минутно наказание и изваждане от игра до края на мача. Стамкос изигра 7-ата си среща след четиримесечното лечение на счупен крак, а днес вкара три гола с първите си три удара в мача.

Другите две попадения бяха на сметката на словенеца Радко Гудас още в 59-ата секунда и на Тайлър Джонсън. Тампа бей е на 2-о място в Атлантическата дивизия с 83 точки, на 16 от лидера Бостън, посочва БТА.

Домакините от Торонто, които претърпяха трета поредна загуба, са на 4-о място в същата дивизия с 80. Колорадо допусна изненадваща загуба при гостуването си в канадската провинция Манитоба - 4:5 след продължение от местния Уинипег.

Блейк Уилър вкара решителното попадение за домакините малко след началото на допълнителното време. Андрю Лад пък беше точен на два пъти в редовното време, а Ерик Тангради и Инвандър Кейн се записаха.

Ванкувър отнесе Нешвил с 2:0 и се доближи на 3 точки от 4-ото място в Тихоокеанската дивизия, което в момента се заема от Финикс. Головете вкараха Никлас Йенсен и Алекс Едлър в рамките само на 1:13 минути в третата третина. Вратарят им Еди Лак спаси 30 удара и регистрира 4-и шътаут за сезона, което е най-доброто постижение за новобранец в последните четири сезона.