Чикаго се класира на полуфинал на Запад

Дънкан Кийт вкара гол и подаде за други три, а шампионът Чикаго се възползва от четири попадения в третата част, за да заключи серията срещу Сейнт Луис след победа с 5:1 в мач номер 6.

Черните ястреби се класираха за полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), където ще срещнат победителя от двубоя между Колорадо и Минесота, като Лавините водят с 3:2 победи преди шестия мач в серията.

Чикаго изоставаше с 0:2 победи в серията след слаб старт в Сейнт Луис, но четирите поредни успеха класираха тима напред.

В последната среща Черните ястреби трябваше да преминат през лека уплаха, но попаденията на Джонатан Тейвс, Патрик Шарп, Андрю Шоу и Кийт подобриха серията на отбора до 14:2 в домакински плейофни мачове за последните два сезона.

Кори Крофърд пък спаси 35 шайби за окончателния успех на Чикаго. Брад Ричардс и Доминик Муур вкараха голове във втората третина, а Хенрик Лундквист спаси 24 удара за отбора на Ню Йорк Рейнджърс, който се доближи до една победа от елиминация на Филаделфия.

Тимът от Ню Йорк е домакин в мач номер 6, който е насрочен за сряда в "Медисън Скуеър Гардън". Ник Бонино се разписа след 2:47 минути игра в продължението за победа на Анахайм с 5:4 над Далас.

Патоците вкараха и два гола в последните 2:10 минути на редовното време, с което изравниха резултата и изпратиха мача в добавена част, за да отстранят Звездите в мач номер 6.