Чикаго се изложи у дома срещу Рейднжърс

Носителят на купа "Стенли" допусна домакинска загуба с 2:3 от Ню Йорк Рейнджърс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига. Карл Хагелин донесе на гостите успеха с попадение 5:57 минути преди края.

Брад Ричардс и Матс Дзукарело също вкараха, а вратарят Хенрик Лундквист се отличи с 35 спасявания за тима на Рейнджърс, който спечели в "Юнайтед Сентър" за първи път от пет години. Джонатан Тейвс и Брендън Болик се разписаха за шампионите, които обаче пропуснаха възможността да се изравнят с лидера в НХЛ Анахайм.

Филаделфия постигна десети пореден домакински успех след 3:1 над Монреал. Шон Кутюрие, Зак Риналдо и Михаел Рафл направиха резултата класически до средата на втората част, а Стийв Мейсън допусна само едно попадение от 20 удара към вратата си при победата.

Филаделфия продължи най-добрата си серия като домакин от 10 години и вече се изкачи на четвърто място в Източната конференция. Томаш Плеканец вкара почетния гол за Монреал Тайсън Бари се разписа в 33-ата секунда на продължението, а Колорадо надделя над Отава с 4:3.

Пол Щастни се отличи с изравнителен гол 2:20 минути преди края и с две асистенции за домакините, които поведоха с 2:0, но след това допуснаха три гола и трябваше да осъществяват късен обрат, посочва БТА.