Бостън изравни серията срещу Монреал

Отборът на Бостън възстанови пасив от два гола и спечели с 5:3 срещу Монреал, за да изравни при 1:1 победи плейофната серия от полуфиналите на Източната конференция в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Рейли Смит се разписа с победен гол 3:32 минути преди сирената, като Мечоците нанизаха четири шайби в рамките на осем минути.

"Последната част беше доста забавна. Доволни сме от победата, но вече трябва да започнем да мислим за двата мача в Канада", заяви Тори Крюг, който асистира на Смит за победното попадение в срещата.

Следващите два двубоя от полуфиналите на Източната конференция са насрочени за вторник и четвъртък в Монреал, където Бостън спечели два пъти през 2011 година, след като отборът беше загубил първите срещи като домакин. Мечоците спечелиха серията в седем мача, а в последствие стигнаха до първата си купа "Стенли" след 39-годишно прекъсване.

Лос Анджелис също се възползва от обрат, за да поведе на Анахайм в полуфиналната серия на запад. Мариан Габорик изравни в заключителните секунди на втората част, а 12:07 минути след началото на последната третина той вкара и победното попадение за крайното 3:2. Кралете водят с 1:0 в серията.