Чикаго на един успех от нова купа "Стенли" (ВИДЕО)

Шампионът за 2010 и 2013 година Чикаго се доближи само на една победа от нова купа "Стенли", след като се наложи с 2:1 като гост над Тампа Бей в петия мач от финалната серия в първенството на НХЛ.

Антоан Вермет се разписа в началото на третата част, за да донесе успеха на своя тим. Той получи асистенция от Крис Верстеег. Вратарят Кори Крофърд отрази 31 удара, а Патрик Шарп откри резултата за Чикаго в шестата минута на двубоя.

Валтери Филпула изравни за домакините в средата на втората част. За Тампа Бей стражът Бен Бишъп се завърна в игра, след като пропусна четвъртата среща поради контузия. Той спаси 27 удара към вратата си.

Така в трети пореден мач победителят се решава с гол в третата част, а нито един от двата тима не успява да вземе победа с повече от един гол в серията до момента. Това се случва за втори път във финалите на НХЛ след 1951 година.

Отборът на Чикаго е домакин на петия мач в понеделник и може да завоюва трети трофей за последните шест години, както и да триумфира с купа "Стенли" у дома за пръв път от 1938 година.

Финал за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):

Тампа Бей - Чикаго - 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

* Чикаго води в серията с 3:2 победи.