Бостън удари лидера Ню Йорк Рейнджърс в НХЛ

Райън Спуунър и Давид Крейчи вкараха голове в рамките на 2:03 минути в края на третия период, което се оказа решаващо за победата на Бостън с 4:3 над лидера в дивизия Метрополитън Ню Йорк Рейнджърс.

Вратарят на Брюинс Туука Раск спаси 24 удара, като особено в последните минути пред неговата мрежа имаше доста горещи моменти. Бостън пък увеличи серията си на пет поредни победи, изкачвайки се на 3-о място в Атлантическата дивизия с 27 точки.

Спуунър вкара при числено превъзходство 3:46 минути преди края на мача, за да изравни за 3:3. Крейци пък се възползва от рикоширала шайба и прониза Хенрик Лундквист 1:43 минути до сирената.

Другите два гола за победителите вкараха Патрис Бержерон и Брет Конъли, а за Рейнджърс точни бяха Оскар Линдберг, Рик Неш и Джей Ти Милър.  Чикаго Блекхоукс спечели дербито на Западната конференция, като победи Анахайм Дъкс с 3:2 след продължение. Артьом Анисимов беше точен за гостите от Чикаго 1:53 минути след началото на допълнителното време.

Истинска драма се разигра и в тази среща, след като Патоците водеха с 2:0 малко преди края. Но при числено превъзходство Мариан Хоса и Дънкан Кийт изравниха във финалните 1:41 минути. Това беше и първи мач за защитаващите Купата Стенли шампиони в Анахайм след миналогодишните плейофи.

Далас Старс се наложи над Ванкувър с 3:2 след изпълнение на дузпи. Тайлър Седжуин вкара първата от трите дузпи за Звездите, а вратарят Анти Ниеми спаси и трите удара на Кенъкс. Хенрик Седин прати мача в продължението, след като изравни 4:10 минути преди края на срещата, но противниците от Далас имаха тотално надмощие в допълнителното време, когато отправиха 7 удара срещу само 2. Далас води в Централната дивизия вече с пет точки аванс, като събра 36 точки пред Сейнт Луис.

Ванкувър е 4-и в Тихоокеанската дивизия с 25 точки.  Аризона Койотис се наложи с 2:1 над Калгари с продължение, а треньорът на домакините Дейв Типет регистрира своята победа под номер 500 в Лигата. Оливер Екман-Ларсон вкара за Койотите, а вратарят Майк Смит спаси 25 удара. Мартин Ханзал откри за Аризона, а Марк Джордано направи 1:1 за канадците, като и двата гола паднаха във втората третина.

Този сезон е доста по-добър за отбора от Глендейл, който заема 3-о място в Тихоокеанската дивизия с 25 точки, докато Калгари е предпоследен с 18.  Детройт Ред Уингс се наложи на собствен терен с 4:3 след продължение над Едмънтън, като победата донесе Никлас Кронвал 26 секунди след края на редовното време. Густав Нюквист, Томас Татар и Дилън Ларкин вкараха за Червените криле в редовното време. С тази победа Детройт поделя 3-4-о място с Бостън в Атлантическата дивизия, като и двата отбора имат по 27 точки.