Бостън обърна Питсбърг с два гола в края

Бостън победи драматично гостуващия Питсбърг с 3:2 в дербито от Източната конференция на НАционалната хокейна лига.

Домакините изоставаха с 1:2, но стигнаха до обрат с две попадения в последната 1:29 минута на мача. Дейвид Крейчи изравни, а капитанът Здено Хара донесе успеха с точен удар 13 секунди преди сирената.

Райли Смит се отличи с гол и асистенция, а вратарят Туука Раск направи 28 спасявания. Така Бостън записа десета победа в последните си 12 мача и няма поражение в редовното време от края на октомври. Тимът събра 40 точки и се доближи само на точка от лидера на Изток Питсбърг, който прекъсна серия от пет поредни победи. Крис Кюниц и Джеймс Нийл вкараха за гостите, а асистенции за двете попадение записа Мат Нисканен.

Монреал също събра 41 точки и се изравни с лидера в Източната конференция след 3:2 над гостуващия Бъфало. Брендън Пръст и Томаш Плеканец се отличиха с по гол и асистенция за петата поредна победа на канадците. Алекс Галченюк също се разписа, а Травис Моен завърши с две асистенции за домакините. Тайлър Енис завърши с гол и асистенция за Бъфало, който е последен на Изток с 14 точки, допусна осма загуба в последните си десет срещи.

Ерик Желина вкара при числен превес с 75-ата секунда на продължението и донесе успеха на Ню Джърси с 4:3 над домакина Ню Йорк Рейнджърс в регионалното дерби. Крис Крайдър спаси точката за домакините след изравнителен гол 21,3 секунди преди края, но в допълнителното време Девилс все пак стигна до успеха.

Алекс Овечкин вкара 22-ия си гол в кампанията при победата на Вашингтон над гостуващия Нешвил с 5:2. Овечкин е лидер при стрелците за сезона. Вратарят на столичани Бейдън Холтби отрази 34 шайби.

Анахайм разгроми домакина Сейнт Луис с 5:2 и с 45 точки се изравни с носителя на купа "Стенли" и лидер в лигата Чикаго. Гостите вкараха четири безответни гола в първите две части, с което си осигуриха втора поредна победа. Райън Гецлаф, Ник Бонино и Андрю Колиано се отличиха с по гол и асистенция.

Детройт допусна домакински обрат с 1:2 от Флорида и загуби за първи път от съперника в редовното време в "Джо Луис Арина" от 1 декември 1996 година насам. Дани Клиъри изведе тима на Майк Бабкок напред в резултата още в 4:06 минута на мача, но Детройт не успя да удържи и остана със само с пет победи в 17 домакинства от началото на сезона.

Вратарят Йонас Густавсон направи 35 спасявания, но допусна по един гол в началото на втората и на третата част след удари на Джими Хейнс и Джонатан Юбердо.

Торонто спечели канадското дерби срещу Отава с 4:3 след дузпи. Джеймс ван Рисмдайк и Мейсън Реймънд вкараха при наказателните удари за успеха, а вратарят Джеймс Реймър отрази 47 шайби. Ван Римдсайк се отличи с гол и две асистенции в редовното време.

Тайлър Сегуин се отличи с хеттрик при успеха на Далас с 5:1 над гостуващия Филаделфия. Той добави и асистенция. Валери Ничушник влезе в историята на тексасците, след като завърши с гол и три асистенции. Така 18-годишният нападател изравни клубния рекорд на финландеца Йере Лехтинен от 1996 година от четири точки в един мач за новобранец в състава.

Вратарят Мартин Джоунс спаси 16 удара и записа първия "шътаут" в кариерата си при успеха на Лос Анджелис с 3:0 над гостуващия Ню Йорк Айлендърс. Анзе Копитар, Дъстин Браун и Тайлър Тофоли вкараха за третата поредна победа на домакините. Айлендърс допусна девето поредно поражение.

Калгари се отърси от полученото късно изравнително попадение и стигна до 2:1 в продължението срещу Едмънтън като гост. Тейлър Хол направи 1:1 с гол за домакините 10,1 секунди преди сирената. В 3:14 минута на добавеното време обаче Иржи Худлер все пак донесе победата на канадците. Лий Стемпняк също реализира за гостите.

Далас - Филаделфия - 5:1
Бостън - Питсбърг - 3:2
Монреал - Бъфало - 3:2
Отава - Торонто - 3:4 след дузпи
Детройт - Флорида - 1:2
Тампа Бей - Уинипег - 1:2 след продължение
Вашингтон - Нешвил - 5:2
НЙ Рейнджърс - Ню Джърси - 3:4 след продължение